+420 737 613 049 Po - Pá: 7:00 - 15:00

Chodítka pro seniory na doma i ven

Medesacare (https://www.medesacare.cz/)

Vnímání vlastní kvality života se přímo odvíjí od míry soběstačnosti či míry závislosti na dopomoci druhé osoby. Čím více jsme schopni uspokojit vlastní potřeby vlastními silami, tím spíše se cítíme komfortně a dobře.

  

Žijeme v době, kdy je na trhu nepřeberný počet pomůcek, které dokážou kompenzovat oslabení nebo ztrátu některé funkce. Mezi nejdůležitější funkce patří ty, které zajišťují fyziologické potřeby jako je schopnost obstarat si potravu, přepravit se z bodu a do bodu b nebo ty nejjednodušší a nejzákladnější věci jako schopnost vykonat potřebu na toaletě. A neschopnost uspokojit právě tyto potřeby nejvíce ovlivňuje naší vnitřní pohodu.

Častým důvodem v úbytku soběstačnosti je omezená pohyblivost, která může souviset s přirozeným stárnutím nebo například stavy po úrazech či nemocech apod. Optimálním řešením jsou chodítka. Správně zvolené chodítko je výborným pomocníkem při zvládání každodenních činností, co víc, díky chodítku jsme schopni si udržet kondici, zůstat v pohybu nebo se například setkávat s ostatními na procházkách či nákupech.

  

Jak vybrat chodítko?

Je několik důležitých otázek, které byste si měli promyslet a zodpovědět až budete vybírat chodítko pro sebe.

Kolik zevní opory potřebujete? Na jaké účely budete chodítko přednostně používat? Chcete chodítko používat převážně venku nebo doma? Kolik máte síly k ovládání chodítka? Máte nějaké významné bariéry v domácnosti (vysoké prahy, velmi úzké průchody apod.)? Hodláte chodítko často převážet? Používáte další podpůrné pomůcky? Nebo například jaké jsou Vaše osobní preference, co se týče vzhledu? Protože význam má pouze taková pomůcka, která je prodloužením Vašeho těla, která Vám vyhovuje, a kterou budete doopravdy používat.

  

Základní dělení chodítek:

Pojízdná

  • Klasické chodítko
  • Vysoké chodítko

Nepojízdná

  • Pevný rám
  • Krokovací rám

Hybridní

  • Dvoukolové chodítko (kombinace kol a pevného rámu)

   

Čtyřkolová pojízdná chodítka jsou výbornou pomůckou pro všechny uživatele, kteří chtějí zůstat v pohybu, jsou rádi venku, rádi nakupují, užívají si procházek. Nižší lehčí rámy pojízdných chodítek jsou velmi jednoduché k manipulaci, otáčení či tlačení, ale nejsou vždy vhodné pro osoby, které se cítí nejistě, a to zejména venku. Pro tyto uživatele jsou vhodnější robustnější pevné kovové rámy, které pocitově lépe sedí na povrchu a poskytují dostatečnou zpětnou vazbu svému uživateli. V případě, že potřebujete vyšší míru zevní opory a potřebujte se do chodítka opřít, pak volte vysoké chodítko. Všechna naše pojízdná chodítka jsou vybavena nákupním košíkem nebo taškou k uložení osobních věcí nebo například nákupu. Zejména venku oceníte sedátko, které Vám umožní si kdykoliv odpočinout. Ruční brzdy těchto chodítek můžete jednoduše zaaretovat a vklidu u nich stát nebo se na ně posadit. Každé chodítko si můžete nastavit na svou výšku, díky posuvným rukojetím. Chodítka jsou skládací, a tak nezabírají více místa než je potřeba.

   

TIPY:

Nejlepší chodítko pro transport

Lehké chodítko moderního vzhledu

Klasický rolátor s podtáckem

Vysoké chodítko pro velkou zevní oporu

Chodítko s výškově nastavitelným sedem pro vyšší osoby

Chodítko s pevným sedákem

Úzké pojízdné chodítko do menších prostor

Chodítko pro soby s váhou nad 135 kg

   

Nepojízdná chodítka jsou velmi lehká. Často se používají v interiéru a spíše na kratší vzdálenosti. Mohou pomáhat při vstávání z lůžka, křesla nebo například toalety. Jejich skládací rám zabírá minimum místa a jsou vždy po ruce. Některá jsou také vybavena krokovacím rámem, který podporuje přirozený a fyziologický pohyb nebo nachází své uplatnění v rámci rehabilitace pro výcvik chůze.

  

TIPY:

Chodítko pro snadné vstávání

Chodítko s krokovacím rámem

   

Nejste si jistí výběrem správného chodítka? Zastavte se za námi. Na našich PRODEJNÁCH Vám poradíme s výběrem správného chodítka a především si je u nás můžete vyzkoušet. Těšíme se na Vaši návštěvu.

© 2021 www.medesacare.cz