+420 737 613 049 Po - Pá: 7:00 - 15:00

Medesacare (https://www.medesacare.cz/)
«
COCO - vel. 1

COCO - vel. 1

kód zboží: 220427

Stavěcí zařízení

Stavěcí zařízení COCO umožňuje vertikalizaci pacienta v přední i zadní poloze. Toto zařízení umožňuje abdukci dolních končetin vestoje s úhlovým měřením jak pro levou, tak pro pravou nohu (0° -...

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK - KOMPENZUJE PORUCHY MOBILITY
ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K OBSLUZE

Předpis

Evidenční číslo0
Úhradová skupina07.05.02.03
Kód SÚKL5013813
Vlastnictvípojišťovna
Užitná doba (měsíc)84
PředepisujeNEU, ORT, REH
Schválení revizního lékařeANO
Zdravotnický prostředekANO
HrazenoHrazeno
Úhrada ZP58 434,88 Kč
Doplatek3 895,54 Kč

Zakoupit produkt

Varianty produktu

na zaměření

Cena produktu

62 330,42
Přidat k porovnání Zaslat dotaz Hlídat dostupnost

Technické údaje produktu

Nosnost (kg)60
Celková hmotnost (kg)38,5-41

Celý popis produktu

Stavěcí zařízení COCO umožňuje vertikalizaci pacienta v přední i zadní poloze. Toto zařízení umožňuje abdukci dolních končetin vestoje s úhlovým měřením jak pro levou, tak pro pravou nohu (0° -30°). Tato funkce umožňuje nastavit nohy v čelní rovině způsobem, který umožňuje správné umístění femorální hlavy. Můžeme tak dosáhnout abdukce zajišťující vhodné umístění kyčelního kloubu, a proto zabránit dysplazii kyčle.

Toto zařízení umožňuje nastavit vertikalizační úhel od 90° do -15°. Spolu s funkcí umožňující měření abdukce kyčelního kloubu terapeut obdrží přesný nástroj k provedení bezpečné vertikalizace pacienta.

Tento stojan je k dispozici ve 3 velikostech.


Funkce

 • Vertikalizace v poloze směřující dopředu a dozadu s funkcí umožňující měření vertikalizačního úhlu (90o – -15o). Spolu s funkcí umožňující měření abdukce kyčelního kloubu terapeut obdrží přesný nástroj k provedení bezpečné vertikalizace pacienta.
 • Abdukce kyčle ve stojanu měřící jednotlivě úhel levé a pravé nohy umožňuje seřizování dolních končetin v čelní rovině způsobem, který umožňuje správné umístění femorální hlavy. Můžeme tak dosáhnout abdukce zajišťující vhodné umístění kyčelního kloubu, a proto můžeme zabránit dysplazii kyčle.
 • Systém pelottes a popruhů stabilizující pacienta v bezpečné terapeutické poloze. Zařízení umožňuje podporovat boky, záda, pánev, spolu s celým horním tělem s pelottes a dvěma popruhy stabilizujícími pacienta.
 • Funkce flexe v dolní části nohy umožňuje nastavení správného úhlu v kolenním kloubu — to se doporučuje u pacientů trpících kontrakcí flexe kolene.
 • Platformy 3D stop umožňují nastavit svévolné nápravné polohy jak levé, tak pravé nohy. Je možné nastavit nohu do terzní flexe nebo plantární flexe a zajistit supinaci nebo pronace nohy. Vícenálohové chrániče kolen spolu s nožními plošinami poskytují možnost dosáhnout vhodné biomechanické linearity v koleni, kotníku a noze.
 • Vertikalizace je také vnímána jako čas pro hraní a učení, a proto bylo zařízení navrženo tak, aby bylo vybaveno obdélníkovým stolem, a to jak vpředu, tak v zadní poloze, což může usnadnit provádění terapeutických činností. Tento stůl lze namontovat a použít jak v přední vertikalizaci, tak ve vertikalizaci směřující dozadu.
 • Opěrka hlavy je zajištěna pomocí obrysové opěrky hlavy, která neustále podepírá hlavu. Opěrka hlavy byla vyrobena z elastického materiálu, který umožňuje její nastavení do tvaru hlavy dítěte. Opěrka hlavy může být použita jak při vertikalizaci směřující dopředu, tak při vertikalizaci směřující dozadu.

Coco se nejčastěji používá u následujících onemocnění: mozková obrna, svalové dystrofie, obrny různých aetiologií, rozštěp páteře, myelomeningocele, stavy po poranění páteře, stavy po kraniocerebrálním traumatu, stavy vyplývající z mrtvice, defekty držení těla, skolióza.

Vertikalizace s oboustrannou abdukcí nohou má v takovém případě zásadní význam. Tato funkce stojanu COCO umožňuje nastavit nohy v čelní rovině způsobem, který umožňuje správné umístění femorální hlavy. V důsledku toho můžeme dosáhnout abdukce zajišťující vhodné umístění kyčelního kloubu, a tím můžeme zabránit dysplazii kyčle.

Doporučení:

 • zlepšení fungování kardiovaskulárního systému
 • prevence a léčba venostáz
 • zlepšení plicní ventilace a prevence pneumonie
 • prevence plicních embolií
 • prevence a léčba osteoporózy
 • prevence a léčba retence v močové soustavě
 • zlepšení střevního průchodu
 • zlepšení duševního stavu
 • prevence svalové atrofie
 • prevence a léčba kontraktur
 • léčba a zpomalení progrese skoliózy u dětí a mladých dospělých, kteří ztratili schopnost chodit

Potřebujete poradit?

+420 737 613 049

po-pá 7:30 - 16:00

info@medesacare.cz

Soubory ke stažení

© 2021 www.medesacare.cz