+420 737 613 049 Po - Pá: 7:00 - 15:00

Jak na vyřízení elektrického invalidního vozíku?

Medesacare (https://www.medesacare.cz/)

  

  • Výběr elektrického vozíku

S výběrem a doporučením vhodného elektrického vozíku Vám pomůže nejen Váš odborný lékař, ale také naši specialisté v terénu. Výběr vhodné pomůcky by se měl odvíjet od Vašeho zdravotního stavu, individuálních potřeb souvisejících s každodenními sebeobslužnými aktivitami nebo například toho, kde převážně budete vozík používat (interiér vs exteriér, apod.).

Na konkrétní elektrický vozík Vám dáme kód pomůcky, který budete potřebovat v následujících krocích.

  

  • Nezbytné formality k žádosti o zdravotní pomůcku

Váš odborný lékař a další odborná pracoviště provedou vyšetření pro vyplnění formuláře „Formulář k přidělení elektrického vozíku“, který naleznete v naší sekci: Ke stažení.

Do formuláře se vyplňuje vyjádření jednotlivých specialistů – neurologa (NEU), ortopeda (ORT), rehabilitačního lékaře (REH), psychologa/psychiatra (PSY), očního lékaře (OPH) a případně také internisty (INT).

Zhodnocení všech lékařů by mělo dokládat, že máte nárok nejen na přidělení elektrického vozíku, ale také, že jste zdravotně způsobilí k jeho ovládání.

 

Pozn. U nezletilých pacientů je nutné vyplnit závazné prohlášení zákonných zástupců, že plně zodpovídají za bezpečnost jeho i ostatních účastníků silničního provozu.

 

Náš odborný konzultant s Vámi projde zaměření a vyzkoušení vybraného vozíku a vyplní tzv. Zaměřovací protokol.

 

Na základě výše uvedených dokumentů Váš odborný lékař nakonec vypíše žádanku a případně zdravotní poukaz pro Vaši zdravotní pojišťovnu, které jsou nutné pro případné schválení pomůcky.

 

  • Posouzení revizním lékařem zdravotní pojišťovny

Veškeré tiskoviny jsou předány reviznímu lékaři, který posoudí Váš nárok na požadovanou pomůcku. Na posouzení Vašeho nároku má zdravotní pojišťovna lhůtu 30 dní.

 

V případě schválení pomůcky:

Pojišťovna 111, 211, 213 odešle schválenou žádost lékaři, který Vám vypíše poukaz. !POZOR! DATUM VYPSÁNÍ ZDRAVOTNÍHO POUKAZU NESMÍ PŘEDCHÁZET DATU SCHVÁLENÍ.

 

Pojišťovna 201, 205, 207, 209 odešle schválený poukaz smluvnímu výdejci pomůcek, popř. přímo Vám.

 

  • Výdej pomůcky

Na základě dodaného poukazu se všemi vypsanými náležitostmi Vaši pomůcku objednáme, doručíme, nastavíme a zaučíme Vás jak ji používat.

 

© 2021 www.medesacare.cz