MedesaCare (https://www.medesacare.cz/)

Poradíme vám

Napište nám, s čím potřebujete poradit.
Co nejdříve se vám ozveme s odpovědí.

To, že jste se rozhodli starat o svého blízkého prostředí může v některých případech znamenat, že budete muset si např. zkrátit pracovní úvazek nebo svoji práci opustit. Nicméně díky mobilním pečovatelským organizacím se dá řada věcí zvládnout, aniž byste museli práci opouštět.

V každém regionu působí zpravidla několik poskytovatelů domácí péče. Liší se většinou tím kdo je provozuje. 

Domácí péče je součást zdravotní péče a jako taková je poskytována odborným zdravotnickým nebo  personálem nebo sociálními pracovníky a placena ze zdravotního pojištění. Je to např. ošetření ran, bércových vředů, aplikace injekcí, infuzí vyšetření glukometrem a odběry krve v domácím prostředí a další.

Ano, existuje řada pečovatelských organizací nebo soukromých subjektů, které pomáhají se všemi běžnými úkony v domácnosti. Rádi Vám poradíme, kde je ve vašem regionu najít.

Je samozřejmé, že na situaci, kdy se ze dne na den máte postarat o svého blízkého, se dokonale připravit nejde. Co můžete udělat je projít si základní informace na našem webu. Vyhledat si ve svém okolí zdravotnická zařízení, navštívit odbor sociální péče ve Vašem městě nebo nás kontaktovat a my Vám poradíme.

V každém regionu působí většinou několik organizací, které se zabývají různými typy péče – od pomoci s běžným chodem domácnosti až po domácí ošetřovatelskou a zdravotní péči. Rádi Vám poradíme, kde získat kontakty přímo ve vašem regionu.

Základní přehled čím začít by se dal shrnout do několika málo kroků. My jsme je pro tyto účely shrnuli v přehledném článku zde.

U lékaře (na počátku nejvhodněji u praktického lékaře), na sociálním odboru obce, u některých poskytovatelů sociálních služeb a budeme velice rádi, když to bude u nás.

1 2
2021 © medesa