+420 737 613 049 Po - Pá: 7:00 - 15:00

Zdravotní polohovací křesla pro seniory

Medesacare (https://www.medesacare.cz/)

Zejména osoby s velmi nízkou pohyblivostí potřebují pravidelné polohování. Pro podporu fungování jednotlivých orgánových soustav je zcela nezbytné trávit čas i ve vyšších polohách, než je jen leh nebo polosed. V nízkých pozicích a se sníženou pohyblivostí dochází k utlumení činnosti našeho těla. Zpomaluje se trávení a vylučování a tím klesá chuť k jídlu nebo dokonce tekutinám. Krev má tendenci stagnovat v končetinách. Dechové svaly nemusejí příliš zabírat, a tak nedochází k hlubšímu dýchání a efektivnímu vykašlávání. Kůže je ohrožena vznikem proleženin. Pohledem na svět v nižších pozicích nedostáváme dostatečné množství podnětů a ani nemůžeme vytvářet potřebnou sociální interakci. Je mnoho důvodů, proč je klíčové, abychom trávili čas ve vyšších pozicích.

   

Ne vždy je to jednoduché. V případech, kdy jsou naše těla oslabena, nejsme často schopni udržet vyšší pozice bez dostatečné zevní opory. Tady svou nezastupitelnou roli hraji vhodné pomůcky, které nám to umožní. Klasicky se jedná především o geriatrická zdravotní křesla, která jsou vyráběna s cílem poskytnout nejen pohodlí, ale především vnést do komfortu také bezpečí.

  

Bezpečný komfort

Správná geriatrická zdravotní křesla nabízejí širokou paletu prvků k zajištění správné pozice našich těl. Může se jednat o vysoké polstrované područky, nastavitelné podnožky, bezpečností pásy nebo například hlavové opěrky. Řada křesel je vybavena také pojízdným rámem, který umožňuje transport do jiné místnosti a v případě větších kol dokonce transport v exteriéru. To je velmi důležité především proto, abychom mohli vnímat okolní svět různě a netrávili čas pouze v jedné místnosti. Zejména v seniorském věku často vzniká pocit izolace. Ten však není dán tím, že bychom nechtěli komunikovat nebo být součástí společnosti, ten vzniká především poklesem naši vlastní pohyblivosti, která nás limituje.

   

Křesla mohou být vybavena také stolky, které umožňují četbu, luštění křížovek, odkládání předmětů nebo například konzumaci jídla. Jistě je obrovský kvalitativní rozdíl v tom, zda se najíte v posteli nebo se k jídlu či kávě můžete stabilně posadit.

  

Geriatrická, zdravotní polohovací křesla jsou neodmyslitelnou součástí u všech osob se sníženou pohyblivostí a oslabenou kontrolou trupu, tak aby mohly trávit čas zdravě a smysluplně.

  

Pokud váháte, které křeslo či jaké příslušenství by bylo nejlepší pro Vás, pak nás kontaktujte. S výběrem Vám ochotně pomůže náš tým specialistů.

© 2021 www.medesacare.cz